O nás

O nás

Představení

Profesionální přístup, spolehlivost, odbornost, zkušenosti, technologie

Naší motivací je budovat stabilní společnost, která nabízí našim klientům dodávky komplexních staveb obnovitelných zdrojů elektřiny, které budou vždy reflektovat nejmodernější trendy a technologie na trhu. LAMA solar technologies staví na více než desetiletých zkušenostech, které její tým získal při účasti na významných energetických projektech v komerčním a veřejném sektoru. Stavby obnovitelných zdrojů – fotovoltaických systémů řešíme od prvotní studie proveditelnosti, následně projektujeme, poté stavbu pro klienta realizujeme a můžeme zajistit i provozování. S vlastních obnovitelných zdrojů Vám můžeme dodat také elektřinu s garantovaným původem.

Lama Solar

Strategie společnosti

 • BudoucnostBudoucnost
  Naším úkolem je vždy zjistit co chcete, dříve než to začnete chtít.
 • empatieEmpatie & Energie
  Intuitivně se s Vámi spojíme a vyřešíme Vaše energetické potřeby.
 • integraceIntegrace
  Dodávky energetických řešení v oblasti fotovoltaiky s důrazem na propojení technologií a softwaru.
 • trendyJinak
  Nesledujeme trh a říkáme si, že to uděláme lépe. Sledujeme trendy a uděláme to jinak.
 • zájemMéně, ale lépe
  Nabízíme řešení klientům, kteří mají skutečně seriózní zájem o naše služby.
 • ohniskoOhnisko zájmu
  Abychom dodali skutečně optimální řešení, eliminujeme všechny nedůležité možnosti.

Lama Solar

Členové společnosti

Christian Kramer | ředitel nákupu

Christian působí jako ředitel nákupu ve společnosti LAMA solar technologies, kde se specializuje na strategické řízení nákupu, vyjednávání s dodavateli a optimalizaci interních procesů v nákupním oddělení. 

S dlouholetými zkušenostmi v oblasti nákupu má za sebou úspěšnou kariéru, během které spolupracoval s prestižními nadnárodními korporacemi.

kramer@lamasolar.cz

Ing. Bedřich Koukal | jednatel

Bedřich je jednatelem LAMA solar technologies a ve firmě má na starosti interní procesy vůči mateřské společnosti LAMA ENERGY GROUP a dále společnost podporuje z pohledu akvizic nových klientů.

koukal@lamasolar.cz

Marcela Klichová

Marcela Klichová | obchodní manažer – retail

Marcela pochází z královského města Uničov, kde také vystudovala střední průmyslovou školu. Ve společnosti LAMA solar technologies pracuje na pozici office managera a má na starosti celkový administrativní chod společnosti.

Věnuje se obchodní přípravě nabídek pro veřejné zakázky a celkovému procesu administrace dokumentů pro získání fondů z balíčku NZÚ. Spolupracuje s technickým a obchodním oddělením.

„Mimo práci se věnuji rodině a cestování a mám ráda pozitivní lidi a přírodu.“

klichova@lamasolar.cz

Magdaléna Kubicová

Bc. Magdaléna Kubicová | office manažer

Magdaléna vystudovala střední školu v oboru Ekonomické lyceum. Dále pokračovala ve studiu na Palackého univerzitě v Olomouci. Dříve pracovala v bankovnictví a řešila komplexně potřeby a přání zákazníků. Ve společnosti LAMA solar technologies pracuje na pozici office managera a má na starost celkový administrativní chod společnosti. Spolupracuje s technickým a obchodním oddělením. 

Motto: „Negativní mysl ti nikdy nepřinese pozitivní život.“ 

+420 736 181 887 

kubicova@lamasolar.cz 

Lukáš Gardelka | technik výstavby – retail

Lukáš má na starosti komplexní výstavbu FV Vašeho rodinného domu.

gardelka@lamasolar.cz 

Ing. Jaroslav Münster | ekonomicko-výrobní manažer

Jaromír vystudoval Fakultu strojní a elektro na VŠB Ostrava. Od roku 1995 pracoval ve velkých českých a zahraničních společnostech, kde řídil technické úseky, divize se zaměřením na správu, údržbu a investice strojních, stavebních a energetických celků a zařízení. Velká část jeho aktivit byla zaměřena na technická vylepšení a investice v oblasti energetiky s cílem snížení spotřeby elektřiny, zemního plynu. Zejména v oblasti zavádění úsporných nových technologií do oblasti systémů vytápění závodů, nových úsporných osvětlení hal, budov a exteriéru, využití odpadního tepla z provozu a z výroby stlačeného vzduchu pro vytápění objektů a ohřev teplé vody.  

Motto: “Nesmíš usnout na vavřínech, vývoj jde neustále pořád dopředu“

munster@lamasolar.cz

Jindřich Stuchlý

Ing. Jindřich Stuchlý, Ph.D. | technický ředitel

Jindřich získal titul Ph.D. v oboru elektroenergetika v roce 2015 na VŠB-TU Ostrava, Fakulta elektrotechniky a IT. Mezi jeho zájmy patří výzkum v oblasti obnovitelných zdrojů elektrické energie, technologií smart-grids, technologií umělé inteligence a vývoje SW a HW.

Je autorem a spoluautorem 30+ sborníků a odborných článků. V červnu 2015 úspěšně obhájil závěrečnou disertační práci s názvem „Vývoj aktivního řízení poptávky (ADSM) pro energetické jednotky“. Jindřich má velké zkušenosti také realizací úspor CO2 a snižováním provozních nákladů spojených s úsporou elektřiny v komerční a veřejné sféře.

Motto: „Komplexní řešení musí být vždy jednoduché a srozumitelné pro zákazníka. Neexistují velké a malé projekty, nýbrž dobré a špatné.“

stuchly@lamasolar.cz

Váslav Urbiš

Ing. Václav Urbiš | hlavní projektant OZE

Václav dokončil své vzdělání na VŠB-TU Ostrava, Fakulta elektrotechniky a IT se zaměřením elektroenergetika – výroba, přenos a transformace elektřiny a úsporná opatření ve spotřebě elektřiny a CO2. Od roku 2015 se věnuje navrhováním energeticky úsporných řešení v oblastech průmyslové výroby a to tvorbou předprojektových příprav, technických a ekonomických studií se záměrem nalezení úspor v oblastech, elektřiny, plynu a stlačeného vzduchu.

Od roku 2018 pak tvorbě a vedením projektových dokumentací na hladině NN, VN a VVN. Dále se věnuje otázkám výroby, přenosu a transformace elektřiny.

„Ve společnosti LAMA solar technologies mám na starosti dohled nad tvorbou a tvorbu projektových dokumentací a technických řešení.“

urbis@lamasolar.cz

Ing. Lukáš Večerka | obchodně – technický zástupce

„Ve firmě mám na starosti tvorbu studií proveditelnosti a obchodně technickou předprojektovou přípravu.

vecerka@lamasolar.cz

Jakub Vilkus

Ing. Jakub Vilkus | obchodní ředitel

Jakub se již více než 12 let pohybuje v oblasti projektového řízení a produktového rozvoje v oblasti elektroenergetiky a obnovitelných zdrojů.
Má na starosti obchodní rozvoj a strategii produktu. Zaměřuje se na akvizice klientů, výrobu elektřiny s garantovaným původem, plánování a vyjednávání a s kolegy rozvíjí koncepce úsporných opatření s důrazem na implementaci automatického řízení a digitalizaci procesů. Kooperuje se společnostmi ze skupiny LEG.

Na fakultě FEI na VŠB-TU Ostrava, se specializoval na obnovitelné zdroje, decentralizovanou elektroenergetiku, zařízení elektráren, průmyslovou automatizaci a obchodní právo. Diplomová práce „Příprava projektu FV elektrárny pro stavební řízení“, byla obhájena v červnu 2011.

Věnuje se své rodině. Má rád sport, hudbu a komedie.

Motto 1:“Našim úkolem je vždy zjistit, co zákazníci chtějí, ještě než to začnou chtít.“

Motto 2:“Nevynalezli jsme Ohmův zákon ani kolo, ale všechno co tvoříme se odvíjí od toho co vytvořili příslušníci našeho druhu. A my stojíme na jejich ramenou. A hodně z nás to chce tomu našemu druhu nějak splatit a také nějak přispět.“

vilkus@lamasolar.cz

Jan Vilkus

Ing. Jan Vilkus | manažer řízení projektů

Jan dokončil své vzdělání na VŠB-TU Ostrava, Fakulta elektrotechniky a IT se zaměřením elektroenergetika – výroba, přenos a transformace elektřiny a úsporná opatření ve spotřebě elektřiny a CO2.

Od roku 2014 se věnuje navrhováním energeticky úsporných řešení v oblastech průmyslové výroby a to tvorbou předprojektových příprav, technických a ekonomických studií se záměrem nalezení úspor v oblastech, elektřiny, plynu a stlačeného vzduchu vedoucí k výstavbě na klíč. Dále se věnuji otázkám výroby, přenosu a transformace elektřiny.

„Ve společnosti LAMA solar technologies mám na starosti projektové řízení výstavby, projekci, podporu v rámci energetického posuzování a energetické audity.“

jan.vilkus@lamasolar.cz

Michael Stach

Bc. Michael Stach | samostatný projektant OZE

Michael dokončil své vzdělání na VŠB-TU Ostrava, Fakulta elektrotechniky a IT se zaměřením elektroenergetika, výroba a distribuce elektřiny. 

Od roku 2013 se věnuje výstavbě a realizaci v elektrotechnice a v roce 2015 nastoupil jako samostatný projektant do regionální společnosti, kde měl na starosti projektování elektrotechnologií a průmyslové automatizace.

„Ve společnosti LAMA solar technologies mám na starosti tvorbu projektových dokumentací a technických řešení.“

Reference

Naši zákazníci

liberty

Liberty Ostrava a.s. je integrovaný hutní podnik s roční výrobní kapacitou 3,6 milionu tun oceli.

grafico

Tiskárna Grafico patří již několik let mezi nejvýznamnější polygrafické společnosti v ČR.

finidr

Tiskárna FINIDR, s.r.o. patří mezi největší výrobce knih v pevné a měkké vazbě ve střední Evropě.

innogy

Společnost innogy je jeden z největších energetických podniků v Evropě. Innogy působí i v České republice.

kovoplast

Navrhujeme, vyrábíme a prodáváme kovové i plastové výlisky včetně příslušných nástrojů. Poskytujeme poradenství v oboru.

ikea

IKEA je globální značka bytového zařízení, která přináší cenově dostupné výrobky, design a pohodlí lidem po celém světě.

cepro

Akciová společnost ČEPRO zajišťuje především přepravu, skladování a prodej ropných produktů.

KONTAKT

Napište nám zprávu

Nechte na sebe kontakt

Projektová kancelář

Ostrava

Jsme součástí skupiny
LAMA ENERGY GROUP

Věříme, že každý nápad a příležitost může mít vysokou hodnotu, pokud ji správně uchopíte. A o to se v našem podnikání snažíme každý den. Hlavními obory našeho podnikaní jsou energetika, teplárenství, ropa a zemní plyn a telekomunikace. LAMA ENERGY GROUP zaměstnává více než sedm set lidí. Naše hlavní obchodní aktivity se soustředí na střední Evropu a severní Ameriku

Lama Energy Group

Český firemní holding, který se zabývá dodávkou energií, težbou ropy a plynu, teplárenstvím a poskytováním služeb digitální televize, mobilního volání a datového spojení.

Lama solar

Zkušená česká firma, která se zaměřuje na výstavbu obnovitelných zdrojů pro domácnosti, firmy a municipality.

Lama lighting

Firma se zaměřuje na dodávky a montáže úsporného osvětlení. „Na klíč“ provádí výstavbu nové inteligentní osvětlovací soustavy.

Lama service

Poskytuje komplexní energetické služby, provoz a servis zdrojů elektřiny a tepla, rekonstrukce a výstavbu nových zdrojů.

Lama home

Naše nejmladší divize LAMA home Vám pomůže s profesionální projekcí a realizací té nejlepší možné kombinace technologií, které jsou na trhu dostupné.

Lama investments

Hlavní zaměření společnosti je geologický průzkum a poradenské služby v Mongolsku.

telly

Přední provozovatel satelitní a internetové televize s řadou exkluzivních sportovních programů s více než desetiletou historií, který poskytuje i služby připojení k internetu.

Gasint

Ryze český dodavatel zemního plynu a elektřiny pro domácnosti a firemní zákazníky

Manlomka

Manlomka byla založena v roce 2008, zaměřuje se na výrobní, rukodělné a kompletační práce a je také poskytovatelem náhradního plnění.