Časté dotazy na fotovoltaiky nebo solární panely

Časté dotazy na fotovoltaiky nebo solární panely

Jaká je cena fotovoltaiky?

To záleží na instalovaném výkonu a na velikosti bateriového úložiště. Naši nejlevnější fotovoltaiku „Malá LAMA“ lze pořídit už za 170 900 Kč s dotací.

Za jak dlouho se mi investice do FVE vrátí?

Ve většině případů se doba návratnosti pohybuje okolo 10 let. Je to závislé na ceně elektřiny.

Jaké jsou platební podmínky po objednání fotovoltaiky?

50% po podpisu smlouvy a 50% po předání revizí, provedení (prvního paralelního připojení) k síti a podání žádosti o vyplacení dotací.

Je nutné povolení k instalaci panelů?

Výstavba FVE vyžaduje své administrativní kroky, jelikož se jedná o zdroj elektrické energie, byť mnohdy s malým výkonem. Důležité je připojení k síti distributora elektrické energie (EG.D, ČEZd, PRE), v případě FVE nad 10 kWp pak i licence ERÚ. V případě výstavby FVE na rodinných domech za využití Nové Zelené Úsporám 2030 pak i vyřízení dotací. Vše výše uvedené je součástí dodávky FVE od LAMA solar na klíč.

Kolik elektřiny vyrobí elektrárna v zimě?

Např. FVE o výkonu 6,24 kWp dokáže za rok v našich podmínkách vyrobit cca 6 000 kWh elektrické energie. V zimním období (prosinec, leden a únor) je to zhruba 550 kWh, tedy lehce pod 10% předpokládané roční produkce.

Jak je zajištován následný servis či opravy, máte servisní smlouvu s termíny zajištění oprav?

Pokud zákazník vyžaduje pravidelný servis, je možno podepsat servisní smlouvu – tato služba je hrazená.

Vykupujete přebytky el. energie i v případě, že instalovaná fotovoltaika není od Lama Solar?

V případě výkupu přebytků jdoucích z konkurenční fotovoltaiky, jsme schopni tyto přebytky vykoupit pouze v případě, že jste zákazníkem LAMA energy (jste odběratelem elektřiny).

Můžeme od Vás získat nabídku nebo návrh smlouvy na dodávky elektřiny nebo plynu?

Co se týče komodit elektřiny a plynu, prosím obracejte se s těmito poptávkami přímo na LAMA energy a.s., e-mail: zakaznik@lamaenergy.cz nebo telefon: +420 553 759 669